Pazarcıklılar kent yönetiminde etkin olacak

Kızkapanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şahin Yavuzatmaca ve yönetim kurulu üyeleri Gaziantep Pazarcıklılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEK İSTİYORUZ

Gaziantep Pazarcıklılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Rıza Kasakolu, Kızkapanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şahin Yavuzatmaca’ya ziyaretten dolayı teşekkür ettikten sonra, “Sizler de Pazarcıklı olarak bu büyük ailenin önemli bir parçasısınız. Siyaset üstü bir anlayışla hareket ederek aile fertlerimiz arasındaki birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, dolayısıyla nitelikli hemşehrilerimizin kent yönetiminde daha fazla görev almasını sağlayarak şehrimize ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz” diye konuştu.

KIZKAPANLILAR YOĞUN ÇALIŞIYOR

Kızkapanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şahin Yavuzatmaca da, dernek çalışmaları ile ilgili bilgi verdikten sonra şöyle devam etti: “Derneğimizin kurulması ile birlikte Kızkapanlı ailesine mensup bireyler arasındaki iletişim hızla gelişti. İnsanlar birbirlerini daha fazla tanımaya, önemli günlerinde bir araya gelmeye ve yardımlaşmaya başladı. Tüm sivil toplum örgütlerini ve siyasi partileri ziyaret ediyoruz. Yoğun bir çalışma gündemimiz var. Bizler Kızkapanlılar olarak aynı zamanda Pazarcıklıyız. Bu nedenle önümüzdeki dönemde iki derneğimiz arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine büyük önem veriyoruz” dedi.

PAZARCIKLILAR KÜLTÜR MERKEZİ KURULUYOR

Pazarcıklılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Rıza Kasakolu, Gaziantep’te yoğun bir Pazarcıklı nüfus yaşadığını vurguladıktan sonra, derneğin en önemli çalışmaları arasında yer alan Pazarcıklılar Kültür Merkezi’nin yapımı ile ilgili bilgi verdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında, Pazarcıklılar Kültür Merkezi’nin arsasının alındığını müjdeleyen Başkan Kasakolu, şöyle devam etti:

“Toplantı salonları, taziye evi, sergi salonları gibi çok amaçlı bir kültür merkezini Gaziantep’e kazandırmak için kolları sıvadık. Kültür merkezimizin inşaatına en kısa zamanda başlamayı planlıyoruz. Kültür merkezimizin hizmete girmesiyle birlikte Gaziantep’te yaşayan Pazarcıklılar olarak kurumsallaşma adına çok önemli bir aşama kaydetmiş olacağız. Ayrıca bu merkezimiz sadece Pazarcıklılar’a değil Gaziantep’te yaşayan herkese hizmet edecektir. Bizler bu şehirde yaşayan Pazarcıklılar olarak aynı zamanda Gaziantepliyiz de. Bu nedenle özellikle nitelikli hemşehrilerimizin kent yönetiminde daha fazla görev alması için çaba göstereceğiz. Siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, bürokraside görev alacak nitelikli hemşehrilerimize hep destek olacağız. Böylece hem Pazarcıklılar olarak kent yönetiminde daha fazla rol almış olacağız hem de şehrimiz kazanacak.” GÜNEŞ GAZETESİ HABER MERKEZİ 17.11.2012