Kızkapanlılar Derneğinden Ziyaret

Gaziantep’te sekiz yıl önce kurularak faaliyete geçen Kızkapanlılar Derneği yönetim kurulu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ile Çağdaş Gazeteciler Derneğine nezaket ziyaretinde bulundular..

 

Dernek Başkanı Şahin Yavuzatmaca,Sayman Ramazan Yavuzatmaca ve yönetim kurulu üyesi Derviş Korurer’den oluşan Kızkapanlılar  heyeti, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti başkanı Orhan Kızılaslan ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı Aslı Emektar’ı ziyaret ederek, dernek hakkında bilgi verdiler..

 

Derneklerinin 2004 yılında kurulduğunu hatırlatan Başkan Şahin Yavuzatmaca, amaçlarının aile kültürünü ve geleneklerini yaşatmak olduğunu hatırlatıp, saygıya sevgiye dayalı bir yol izlediklerinden adli vaka diye bir konumun kendilerinden olamayacağını kaydetti..

Fakirlerine sahip çıkıp 21 üniversite öğrencisine de burs verdiklerini vurgulayan Başkan Yavuzatmaca,  herkesi açık olup herkesi kucakladıklarını dile getirdi. Yavuzatmaca,Kızkapanlılar derneğinin Pazarcık’a bağlı olduğunu ancak Gaziantep’in kendileri açısından daha önemli bir yer tuttuğunu da ayrıca sözlerine ekledi